Piknik Naukowy Radia "BIS" - 2007

WCh UW logo
 Uniwersytet Warszawski
English | Szukaj:
Wydział Chemii
 ul. Pasteura 1, 02-093 Warszawa   tel.: 022 822 0211, fax: 022 822 5996
Budynek Wydziału Chemii

 
Czerwiec 1939 r. Prezydent Ignacy Mościcki otwiera Gmach Chemii Uniwersytetu im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Lata pięćdziesiąte ub. wieku. Widok z lotu ptaka. Widok współczesny Inauguracja roku akademickiego Jedna z pracowni studenckich Sala Rady Wydziału Aula im. Wojciecha Świętosławskiego Piknik w Ogrodach Wydziału
WYDZIAŁ CHEMII U.W. na PIKNIKU NAUKOWYM RADIA "BIS"
w roku akademickim 2006/2007

26 maja 2007 roku na Rynku Nowego Miasta oraz na Podzamczu w Warszawie odbył się doroczny Piknik Naukowy Radia BIS. Współorganizatorkami imprezy z ramienia Wydziału Chemii U.W. były dr Elżbieta Megiel i dr Monika Karpińska.

W naszym namiocie zatytułowanym “Dotyk chemii”, można było po obcować z magiczną, przyjemną i pożyteczną chemią. Odwiedzający nas goście mogli między innymi dotknąć super lepkiej cieczy, obserwować w szklanej kolbie żółty sztorm, nacieszyć oczy widokiem przeróżnych mikstur dymiących i zmieniających barwę, dowiedzieć się jak z pomidora “wydłubać” DNA, samodzielnie wykonać piękne i proste eksperymenty. Przed naszym namiotem pokazywaliśmy spektakularne, ale jednocześnie niebezpieczne eksperymenty, które wymagały od wykonujących szczególnych środków ostrożności, a obserwujący musieli znajdować się w bezpiecznej odległości. Należały do nich między innymi: Chemiczny grill, Lodowe fajerwerki, Chemiczna purchawka, Chmura atomowa, Słoniowa trąba i inne.

Łatwo było odnaleźć nasze stanowisko nad którym unosiły się kolorowe dymy słychać było odgłosy wybuchów. Zainteresowanie naszymi doświadczeniami było tak ogromne, że Pierwszy Program Telewizji Polskiej w jednym z wejść antenowych przeprowadził transmisję z namiotu i placu eksperymentów.

Późnym popołudniem zaprezentowaliśmy na scenie na Rynku Nowego Miasta sztukę
pt. "Magiczny dotyk chemii", w której wróżki, czarodzieje i różne magiczne stwory czarowały, tańczyły, eksperymentowały i było z tego dużo dymu, huku i śmiechu.

Tekst. E.M.
Grafika obok - Polskie Radio "BIS"


W Pikniku uczestniczyły następujące osoby:

Doktoranci - Marianna Gniadek i Michał Dobrowolski

Członkowie Koła Młodego Chemika - Michał Symonowicz, Joanna Leczyńska, Hanna Kuberczyk i Ola Król

Studenci Wydziału Chemii i członkowie Studenckiego Koła Naukowego Chemików U.W. "FULLEREN" - Piotr Kieroński, Wiktor Lewandowski, Mirosław Salamończyk, Adam Czogalla, Ewelina Kowalewska, Monika Gaczkowska, Paweł Piliszek, Monika Żytek, Przemysław Malinowski, Paweł Śledź, Piotr Nowak, Magdalena Osys, Jan Kwiatkowski, Karolina Madrak, Magdalena Radomska i Tomasz Deptua.

Dziekan Wydziału Chemii - prof. dr hab. Grzegorz Chałasiński - na posiedzeniu Rady Wydziału w dniu 30 maja, na ręce dr Elżbiety Megiel złożył podziękowania wszystkim uczestnikom, którzy w pocie czoła reprezentowali nasz Wydział na Pikniku.


Poniżej serwis foto z Pikniku 2007.
Do góry
Str. gł. WCh

Stronę oprac. Adam Myśliński