01. Pracownia Technologii Chemicznej obejmuje pięć ćwiczeń. Aby uzyskać zaliczenie ćwiczenia student obowiązany jest przeprowadzić eksperyment, przedstawić sprawozdanie oraz zdać kolokwium.
02. Ćwiczenia wykonywane są w grupach trzyosobowych
03. Przed przystąpieniem do eksperymentu student zdaje kolokwium obejmujące podstawy teoretyczne eksperymentu oraz cel i przebieg ćwiczenia.
04. Grupa wykonuje wspólny opis ćwiczenia. Opisy mogą być także wykonane indywidualnie. Za bardzo dobry opis indywidualny można uzyskać dodatkowo 0,5 pkt. Termin oddania opisu – do dwóch tygodni od dnia wykonania ćwiczenia. Nie zaliczenie opisu w ciągu 1 miesiąca od daty wykonania ćwiczenia skutkuje minusem (0.5 pkt.) w końcowej ocenie ćwiczenia.
Opis ćwiczenia może być oddany w wersji elektronicznej jako plik *.doc lub *.docx (pocztą e-mail z załącznikiem), albo w postaci wydruku komputerowego (do uzgodnienia z asystentem). Wzór sprawozdania dołączony jest do instrukcji ćwiczeń.
05. Nieobecność nieusprawiedliwiona na pracowni skutkuje oceną niedostateczną. Ocena końcowa z kolokwium jest średnią z uzyskanych ocen.
06. Na ocenę końcową każdego ćwiczenia składają się: ocena z kolokwium, ocena pracy laboratoryjnej, jakość opisu oraz oddanie opisu w terminie.
07. Opisy zwrócone do poprawy należy poprawić na bieżąco. Jeżeli student w ramach poprawy wykonuje nowy opis zobowiązany jest dołączyć do niego wersję wcześniejszą.
08. Ćwiczenia zaległe mogą być odrabiane zgodnie z harmonogramem przewidzianym dla poszczególnych grup lub w terminach indywidualnie uzgodnionych z asystentem.
09. Studenci uzyskują zaliczenie pracowni na podstawie ocen z zaliczeń wykonanych ćwiczeń. Jeżeli średnia ocena jest niższa od dostatecznej, należy zdać kolokwium zaliczeniowe z całej pracowni.
10. Na pracowni bezwzględnie obowiązuje odzież ochronna (okulary, rękawice). Długie włosy powinny być związane. Należy przestrzegać zasad BHP pod rygorem usunięcia z pracowni.
Kierownik Pracowni
dr Hanna Wilczura-Wachnik
|