UNIWERSYTET WARSZAWSKI
WYDZIAŁ CHEMII


U.W. Wydział Chemii, ul. Pasteura 1, 02-093 Warszawa

Zakład Dydaktyczny Technologii Chemicznej - PRACOWNIA TECHNOLOGII CHEMICZNEJ - sem. zimowy 2011 / 2012
Powrót


Linki

Wymagania

Wykaz ćwiczeń

Regulamin pracowni

Sprawozdania

Plan zajęć

Regulamin BHP

Konsultacje

Ważne komunikaty

.





       Regulamin i warunki zaliczenia

1. Pracownia Kursowa z Technologii Chemicznej obejmuje dziesięć ćwiczeń. W ramach każdego ćwiczenia student obowiązany jest zdać kolokwium, przeprowadzić eksperyment oraz przedstawić sprawozdanie do zaliczenia.

2. Ćwiczenia są wykonywane w grupach ustalonych w harmonogramie i zaczynają się punktualnie

3. Przystępując do kolokwium student obowiązany jest znać zasady wykonania ćwiczenia oraz stosowane w ćwiczeniu metody analiz. Przed przystąpieniem do ćwiczenia student obowiązany jest zdać kolokwium. Zakres materiału wymaganego do kolokwium ujęty jest w wymaganiach, które są umieszczone na stronie Pracowni pod linkiem Wymagania.

4. Kolokwia przyjmowane są na pracowni w dniu wykonywania ćwiczenia. Formę kolokwium ustala asystent prowadzący ćwiczenie. Student może poprawić ocenę niedostateczną z kolokwium w wyznaczonym przez asystenta terminie poprawkowym. Końcowa ocena z kolokwium jest średnią arytmetyczną uzyskanych ocen.

5. Po zakończeniu ćwiczenia uzyskane wyniki wpisane do odpowiedniego arkusza muszą zostać podpisane przez asystenta prowadzącego ćwiczenie.

6. Ćwiczenia zaległe mogą być odrabiane w terminach indywidualnie uzgodnionych zgodnie z harmonogramem przewidzianym dla poszczególnych grup.

7. Nieusprawiedliwiona nieobecność na ćwiczeniu skutkuje uzyskaniem z pierwszego terminu kolokwium oceny niedostatecznej.

8. Sprawozdanie z ćwiczenia powinno być zgodne ze wzorem zamieszczonym w instrukcji ćwiczenia. Opis ćwiczenia może być wykonany wspólnie lub indywidualnie. Opis musi zostać oddany przed następnym ćwiczeniem. Po ostatnim ćwiczeniu sprawozdanie musi zostać oddane w ciągu 2 tygodni. Za opis oddany po terminie ocena końcowa zostaje obniżona o 0,5 stopnia.

9. Student odrabiający ćwiczenie nr 1 oddaje opis w dniu wykonywania ćwiczenia.

10. Opisy zwrócone do poprawy należy poprawiać na bieżąco. Jeżeli w ramach poprawy wykonywany jest nowy opis, należy dołączyć do niego wersję wcześniejszą.

11. Na ocenę końcową z danego ćwiczenia ma wpływ jakość pracy laboratoryjnej ( + / - 0,5 stopnia ). Za bardzo dobrze, indywidualnie wykonany opis można uzyskać +0,5 stopnia.

12. Ocena z pracowni jest średnią arytmetyczną ocen z zaliczeń wykonanych ćwiczeń.

Średnia ocen: 5.00 - 4.75 Ocena z pracowni: 5

4.74 - 4.25
4.5

4.24 - 3.75
4

3.74 - 3.25
3.5

3.24 - 3.00
3

13. Jeśli średnia ocena z pracowni jest niższa od 3, student jest obowiązany zdać kolokwium z materiału obejmującego wszystkie ćwiczenia, które wykonywał.

14. Ostateczny termin zaliczenia pracowni upływa w dniu zamknięcia USOS po sesji poprawkowej. Osoby, które do tego dnia nie zaliczą wszystkich ćwiczeń, otrzymują ocenę niedostateczną.

15. Na pracowni bezwzględnie obowiązuje odzież ochronna (fartuch, okulary, rękawice). Nieprzestrzeganie zasad BHP grozi usunięciem z pracowni.


Kontakt z kierownikiem

Acrobat



Do góry
Powrót

Str. oprac. Adam Mysliński