Podstawy prawne
Studium Podyplomowe w zakresie Metrologii Chemicznej, prowadzone na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, działa zgodnie z następującymi aktami prawnymi:
- Uchwała nr 117 Senatu Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 18 czerwca 2003 roku w sprawie utworzenia studiów podyplomowych w zakresie metrologii chemicznej na Wydziale Chemii;
- Uchwała nr 66 Senatu Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 22 lutego 2017 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu Studiów Podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim;
- Zarządzanie nr 3 Rektora Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 26 czerwca 1997 r. w sprawie pobierania opłat za zajęcia dydaktyczne na studiach dziennych, zaocznych, wieczorowych, eksternistycznych oraz na studiach podyplomowych i innych formach kształcenia - tekst jednolity z 27 marca 2003 r.
- Ustawa z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (tj. Dz. U. z 2016 r., poz. 1842 z późn. zm.)
Organizacja zajęć
- Studia Podyplomowe w zakresie Metrologii Chemicznej trwają dwa semestry i obejmują 166 godzin zajęć dydaktycznych: wykładów, seminariów i ćwiczeń (patrz: Program studiów).
- Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele, w ciągu 14 sesji dydaktycznych, które są organizowane średnio, co 2 - 3 tygodnie.
- Większość zajęć odbywa się w gmachu Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego (Warszawa, ul. Pasteura 1) lub Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych (Warszawa, ul. Żwirki i Wigury 101).
- Wybrane zajęcia odbywają się w laboratoriach Głównego Urzędu Miar (Warszawa, ul. Elektoralna 2).
- Poszczególne przedmioty kończą się zaliczeniem, co oznacza wpis do indeksu potwierdzający aktywne uczestnictwo w danych zajęciach.
- Końcowym etapem jest przygotowanie pracy dyplomowej pod kierunkiem wybranego przez każdego uczestnika wykładowcy.
- Po zakończeniu nauki oraz obronie pracy dyplomowej absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia Studium Podyplomowego w zakresie Metrologii Chemicznej.
Słuchacze otrzymują również świadectwa uczestniczenia w zajęciach, przygotowanych specjalnie na potrzeby Studium, wystawione przez Główny Urząd Miar
oraz Polskie Centrum Akredytacji.
|