logo Centrum Metrologii Chemicznej 
przy Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego 
O Centrum
Studia Podyplomowe
Warsztaty TrainMiC
Kontakt
© 2010 CMCh
Serdecznie witamy na stronach informacyjnych
Centrum Metrologii Chemicznej (CMCh)
Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.

Wiedza w zakresie metrologii chemicznej jest niezbędna dla tych wszystkich, którzy wykonują lub nadzorują pomiary chemiczne oraz dla tych wszystkich, którzy podejmują istotne decyzje na podstawie tych wyników. W związku z tym Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, przy współpracy z Głównym Urzędem Miar oraz Polskim Centrum Akredytacji, powołał Centrum Metrologii Chemicznej (CMCh), którego głównym zadaniem jest edukacja i szerzenie wiedzy w zakresie metrologii chemicznej.

Podstawowym celem Centrum Metrologii Chemicznej jest upowszechnianie wiedzy zgodnie z aktualnie obowiązującymi dokumentami międzynarodowymi takimi jak: norma ISO/IEC 17025; "Międzynarodowy słownik podstawowych i ogólnych terminów metrologii", "Wyrażanie niepewności pomiaru. Przewodnik" oraz odnośne dokumenty EA i ILAC.

Najważniejszym osiągnięciem CMCh jest uruchomienie pierwszych w Europie studiów podyplomowych dla osób zawodowo związanych z pomiarami chemicznymi i z ich interpretacją.

8 września 2017 r. w siedzibie Głównego Urzędu Miar odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Metrologii, podczas którego uczestnicy otrzymali podpisane przez Ministra Gospodarki i Finansów - Mateusza Morawieckiego akty powołania. Przewodniczącym Rady Metrologii wybrana została prof. Ewa Bulska.
Gratulujemy!
Więcej informacji

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną, programem Studium Podyplomowego w zakresie Metrologii Chemicznej oraz zasadami studiowania.