Działalność dydaktyczna - Pracownia Elektrochemicznych Źródeł Energii

Idź do spisu treści

Menu główne:

Działalność dydaktyczna


W ramach kierunku studiów Energetyka i Chemia Jądrowa (realizowany wspólnie z Wydziałem Fizyki UW) funkcję przewodniczącego Rady Programowej pełni dr hab. Michał Grdeń (od 01.04.2015 do 30.09.2016). Uruchomione zostały I i II stopień studiów wymienionego kierunku w ramach których było wprowadzonych wiele nowych zajęć dydaktycznych, laboratoryjnych oraz wykładów, dedykowanych dla studentów kierunku.

W trakcie ostatnich czterech lat opracowano i wprowadzono do procesu dydaktycznego związanego z kształceniem w obszarze chemii jądrowej szereg nowych ćwiczeń, w większości z udziałem pracowników PEZE. W chwili obecnej, wykorzystując dostęp do nowoczesnego wyposażania zaoferowano studentom 34 ćwiczenia z obszaru radiochemicznego (w tym 23 nowe). Wprowadzono nowe oraz zmodyfikowano istniejące wykłady dotyczące kształcenia z obszaru chemii jądrowej.

W październiku 2015 roku powołane zostało Koło Naukowe PromienioTwórczy, którego celem jest rozwijanie zainteresowań chemią i fizyką jądrową. Dr Maciej Chotkowski jest opiekunem naukowym tego Koła. W krótkim czasie zorganizowano 3 wykłady dotyczące chemii i energetyki jądrowej, których prelegentami byli wysokiej klasy specjaliści  - prof. Grzegorz Chmielewski dyrektor IChTJ, prof. Andrzej Strupczewski oraz dr Marek Rabiński. W rocznicę katastrofy Czarnobylskiej zorganizowano także sesję plakatową w holu Wydziału Chemii UW pt: „Czarnobyl
strefa wykluczenia”. W ramach współpracy z dr hab. Beatą Krasnodębską-Ostręgą, członkowie Koła prowadzą w tej chwili badania dotyczące wpływu Cs-137 na kumulację talu w gorczycy.

Członkowie pracowni uczestniczą również w procesie kształcenia studentów w ramach Zakładu Dydaktycznego Chemii Fizycznej (Pracownia Laboratoryjna i Ćwiczenia Rachunkowe). Kierownikiem Laboratoryjnej Pracowni Studenckiej z Chemii Fizycznej jest dr Iwona Paleska.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego